Eesti soolise võrdõiguslikkuse alane eestkostevõrgustik

Teated ja üritused

ENUTi seminar eestkoste ja maailmahariduse teemal 23.-24. augustil Tartus
15. august 2011

23.-24. augustil viib ENUT läbi Tartu MTÜ-de esindajatele ja ajakirjanikele seminari, mille peamisteks teemadeks olid eestkoste ja maailmaharidus. Samuti näidati seminaril filmi "Tööl ja kodus: sooline võrdõiguslikkus Eestis" ning toimus arutelu filmi teemal.

Üritust toetavad Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Eesti Vabariigi Välisministeerium arengukoostöö- ja humanitaariabi vahenditest ja Friedrich Eberti Fond.

ENUT eestkostevõrgustiku efektiivse eestkoste seminar Pärnus
1. august 2011

10.-11. augustil toimub ENUT eestkostevõrgustiku efektiivse eestkoste seminar "Üheskoos teel sooliselt tasakaalustatud ühiskonda" Pärnus, Pärnu Nooruse Majas.
Lisaks ettekannetele praktilisi näiteid eestkostest, ajurünnak, rühmatööd. Üritust toetab KÜSK.

ENUTi projekti "Meeste ja naiste potentsiaali võrdväärsem rakendamine ühiskonnas" ümarlaud
14.06.2011

16.juunil toimub ENUTi projekti "Meeste ja naiste potentsiaali võrdväärsem rakendamine ühiskonnas" ümarlaud. Tutvustatakse eestkostevõrgustiku suve ja sügise tegevuskava (toetavad KÜSK, Hasartmängumaksu Nõukogu). Kohtutakse EL-i tööhõive ja sotsiaalse solidaarsuse programmi „Progress“ (2007-2013) raames ja Euroopa Komisjoni toetusel Eestis läbiviidava projekti „Sootundlik eelarvestamine"  väliseksperdi Sheila Quinniga.

SVV eestkostevõrgustiku eestseisuse koosolek ja ümarlaud eestkostest
02.06.2011 

8.juunil toimub soolise võrdõiguslikkuse eestkostevõrgustiku eestseisuse koosolek ja ümarlaud eestkostest" Laste ja perede arengukava 2012-2020" analüüsi näitel. Järgneb ENUT akadeemilise ajakirja "Ariadne Lõng" uue numbri esitlus. Ajakirja tutvustavad dr.Mare Ainsaar Tartu Ülikoolist ja Kadri Aavik (ENUT, Tallinna Ülikool),
lugejana Voldemar Kolga ( ENUT juhatuse liige, Tallinna Ülikool).

ENUTi ümarlaud ja teabepäev "Sooline tasakaal ja kodanikuühiskond" 29. aprillil
26.04.2011

Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse (ENUT) ümarlaud ja teabepäev
Sooline tasakaal ja kodanikuühiskond
29. aprill 2011.a., Nordic Hotel Forum Tallinnas, Viru Väljak 3
Kuulutatakse välja Parim sooteadlik MTÜ 2010

Konkurss "Parim sooteadlik MTÜ" aastal 2011
12. aprill 2011

ENUT kuulutab välja konkursi "Parim sooteadlik MTÜ". Kõik mittetulundusühingud, kes on huvitatud oma organisatsiooni arendamisest ja demokraatliku ühiskonna kujundamisest, on oodatud konkursil osalema. Konkursi eesmärgiks on väärtustada meeste ja naiste võrdse kohtlemise põhimõtteid, toetada soolist võrdõiguslikkust kujundavaid hoiakuid ning avaldada tunnustust neile organisatsioonidele, kes oma tegevuses järgivad kaasaegse jätkusuutliku kodanikuühiskonna põhimõtteid.
Loe konkursist lähemalt siit ja täida ankeet osalemiseks.

ENUTi eestkostevõrgustiku eestseisuse koosolek ja ümarlaud
21. märts 2011

29. märtsil 2011 toimub ENUTi eestkostevõrgustiku eestseisuse koosolek ja ümarlaud. Arutatakse ENUTi projekti "Meeste ja naiste potentsiaali võrdväärsem rakendamine ühiskonnas" tegevusi ja ajakava.

Soolise võrdõiguslikkuse eestkostevõrgustiku aastakoosolek
4. november 2010

5. novembril algusega kell 11.00 toimub ENUTi soolise võrdõiguslikkuse eestkostevõrgustiku aastakonverents. Üritus toimub Oru Hotellis Tallinnas (Narva mnt. 120B). Vaata täpsemat infot ja kava siit.

Konkursi "Parim sooteadlik MTÜ" võitja selgunud!
29. aprill 2010

Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse (ENUT) korraldatud konkursil „Parim sooteadlik MTÜ“ valis žürii võitjaks Eesti Seksuaaltervise Liidu. Loe tulemustest lähemalt.

Konkurss "Parim sooteadlik MTÜ"
12. aprill 2010

ENUT kuulutas välja konkursi "Parim sooteadlik MTÜ". Kõik mittetulundusühingud, kes on huvitatud oma organisatsiooni arendamisest ja demokraatliku ühiskonna kujundamisest, on oodatud konkursil osalema. Konkursi eesmärgiks on väärtustada meeste ja naiste võrdse kohtlemise põhimõtteid, toetada soolist võrdõiguslikkust kujundavaid hoiakuid ning avaldada tunnustust neile organisatsioonidele, kes oma tegevuses järgivad kaasaegse jätkusuutliku kodanikuühiskonna põhimõtteid.

Loe konkursist lähemalt ja täida ankeet osalemiseks.